Wystawa > Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie / 8 lipca - 2 października 2016 /

"Kossakowie"

Na prezentowanej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie wystawie, zobaczyć będzie można ponad 200 dzieł artystów z wybitnej rodziny Kossaków: Juliusza, Leona, Wojciecha, Jerzego oraz Karola. Będą to obrazy olejne, akwarele, szkice, a także oryginalne listy, fotografie i pamiątki rodzinne.

Dzieła pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów oraz instytucji.

Więcej... http://www.pgs.pl/wpisy/kossakowie

-

Wystawa > Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie / 30 maja - 28 sierpnia 2016 /

Max Ernst. Sny ornitologa.

Sny ornitologa to wystawa dzieł Maxa Ernsta – jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, najsłynniejszego obok Salvadora Dalego przedstawiciela surrealizmu. Ekspozycja przybliży twórczość artysty poprzez pryzmat jego głębokiego przekonania o ptasim rodowodzie artysty i posługiwania się postacią  ptaka jako artystycznym alter ego.

Więcej... http://mck.krakow.pl/wystawy/max-ernst-sny-ornitologa

-

Wystawa > Muzeum Narodowe w Krakowie / 6 maja - 14 sierpień 2016 /

NIE ŚNIJ O MIŁOŚCI, KURYLUK

Wystawa poświęcona twórczości malarskiej Ewy Kuryluk – historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji.  Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.

Więcej... http://mnk.pl/wystawy/nie-snij-o-milosci-kuryluk

-

Wiadomość > www4.ro.pl / Autor: Monika Małkowska / Opublikowano: 06-10-2015


Tęsknota po Byku

Dwie wystawy Starowieyskiego przypominają jego twórczość i postać.

Znakomicie, że jednocześnie w dwóch stołecznych salonach pojawia się jego sztuka oraz ... on sam. Jego duch błąka się po Galerii Opera, gdzie trwa pokaz „U Byka w pałacu". Natomiast w Galerii Grafiki i Plakatu – odkrycie! Nieznane obrazy artysty z 1978 roku.

Więcej ... http://www4.rp.pl/Sztuka/310069771-Tesknota-po-Byku.html

-

Wystawa > Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu / 6 lipca - 9 sierpnia 2015 / Opublikowano: 29-06-2015


"OBRAZY OSTATNIE" - wystawa obrazów Andrzeja Kurzawskiego

Obrazy ostatnie Andrzeja Kurzawskiego to kameralna wystawa malarstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych i interesujących artystów środowiska poznańskiego. Profesor Andrzej Kurzawski, zmarły w kwietniu 2012 roku, malował do końca swojego życia. Przez wiele lat był związany z poznańską uczelnią artystyczną, będąc pedagogiem powszechnie lubianym i szanowanym.

Więcej ... http://www.arsenal.art.pl/aktualnosci/?akt=10552

Tekst Grażyny Banaszkiewicz o twórczości Andrzeja Kurzawskiego:  http://www.pracownia.artystycznestrony.pl/teksty/grazyna-banaszkiewicz/bardzo-dlugi-obraz.html

 

 

 

-